Virtuální sídlo vám zajistí lukrativní adresu bez nutnosti fyzické kanceláře – Získejte snadno působivou image pro vás byznys

V poslední době můžeme zaznamenat nárůst podnikatelů, kteří využívají takzvané virtuální sídlo. Jedná se o skvělou alternativu zejména v případě, kdy máte pocit, že nedokážete naplno využít fyzickou kancelář a její pronájem je tak pro vás spíše zbytečný. Přečtěte si, jaké služby vlastně virtuální sídla poskytují a jak postupovat při vyřízení.

Virtuální sídlo funguje jednoduše

Jako první je třeba ujasnit si, co vlastně virtuální sídlo je a jak funguje. Jako si můžete přečíst ZDE, zákon ukládá každému podnikateli povinnost disponovat sídlem, které musí být zapsáno v obchodním rejstříku. Velká část společností přitom má své sídlo tam, kde se nachází i jejich fyzická kancelář.

Pokud však patříte mezi drobné podnikatele, možná se vám měsíční pronájem kanceláře tak úplně nevyplatí. A právě v takovém případě přichází na řadu virtuální sídlo. Poskytovatelé virtuálních sídel vám za drobný měsíční nebo roční poplatek poskytnou adresu, a to bez nutnosti se na místě fyzicky nacházet.

Jelikož vám ze zákona nevzniká povinnost se na místě svého sídla neustále fyzicky zdržovat, je tato varianta možná. Výhodou navíc je i skutečnost, že vám virtuální sídla umožní získat prestižní adresu za zlomek ceny. Ta se bude hodit zejména podnikatelům, kteří se velmi často dostávají do styku se zahraničními obchodními partnery a chtějí na ně udělat lepší dojem.

A víte, jaké adresy nejvíce preferují brněnští podnikatelé? Přehled oblíbených ulic si můžete přečíst v TOMTO článku.

Zaplatíte měsíční nebo roční poplatek

Cena za virtuální sídlo závisí na více proměnných. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že adresa v samotném centru Prahy vás vyjde o něco dráž než na okraji města. Rovněž je třeba zvážit více poskytovatelů, kteří mezi sebou soutěží a ceny se tak mohou pohybovat různě.

Poplatek se poté obvykle platí měsíčně, někteří poskytovatelé mohou nabízet levnější tarify v případě ročního předplatného. A cenu dále například ovlivňují i specifické služby, které mohou být u daného poskytovatele nabízeny.

Doprovodné služby, které vám ušetří práci

Poskytovatelé virtuálních sídel se pochopitelně snaží svým zákazníkům nabídnout mnohem více než jen adresu. Obrátit se tak na ně můžete i v dalších obchodních záležitostech. Valná většina poskytovatelů svým klientům nabízí i možnost krátkodobého pronájmu kanceláře nebo třeba zasedací místnosti. Pokud tak řešíte prostor pro schůzku, obchodní jednání nebo poradu se svými zaměstnanci, můžete se na služby virtuálních sídel spolehnout i v tomto ohledu.

S touto službou dále souvisí i služba asistentky. Někteří poskytovatelé totiž nabízí právě i služby asistentky, která vám tak může pomoci s organizací nebo dalšími potřebnými věcmi. Obvykle je však třeba si vše zamluvit předem.

Na virtuální sídlo pochopitelně budete získávat veškerou důležitou korespondenci. Abyste ji nezmeškali, nabízí společnosti možnost zasílání informativních e-mailů nebo dokonce SMS zpráv na váš mobilní telefon. Vždy tak budete vědět, že na vás čeká nějaká nová pošta, která je třeba vyzvednout.

A určití poskytovatelé jdou ohledně této služby ještě dále. Mohou tak pro vás například poštu naskenovat a rovnou vám ji zaslat na e-mail. Budete tak mít ihned přehled o tom, co vám přišlo a co je tak potřeba zařídit.

Vyřízení sídla je jednoduché

A na závěr již jen zbývá zmínit, jak je to s vyřízením virtuálního sídla. Nemusíte se však ničeho obávat, celý administrativní proces je velmi jednoduchý a rychlý. U řady společností začnete vyplněním formuláře na webových stránkách. Následně uzavřete smlouvu o poskytnutí sídla a po jejím podpisu se můžete těšit na souhlas s umístěním sídla. Tento dokument vám následně poslouží na příslušeném úřadu pro zapsání sídla do obchodního rejstříku.

Barbora Koukolová