Pánské mikiny, ať už je obléknete v jakékoliv variantě, vždy vytváří perfektní univerzální outfit pro muže všech věkových kategorií. Jako symbol individuality se může nosit buď jako samostatný svrchní oděv nebo v kombinaci s módním tričkem vytvořit neformální styl. 

Mikiny mají za sebou relativně pohnutou minulost, ale v poslední době se znovu staly objektem zájmu široké veřejnosti. Značkové mikiny v pánské (ale také dámské) verzi mohou být bezbolestně začleněny do jakékoliv varianty oblečení a mohou působit přirozeně a vypadat reprezentativně.

Tipů, jak tento kus oblečení využít, je nespočet. A výběr i použití se odvíjí od typu, materiálu a situace.

Pánské mikiny – vybírejte s rozumem

Pánské mikiny tedy mají velmi široké spektrum použití. Od běžného oblečení do práce či pro méně formální společenské akce, přes výlety do přírody až po čistě sportovní aktivity, všude můžete tento kus oblečení vzít na sebe. Jen je třeba zvolit správnou variantu. Pokud máte na paměti jednoduché pravidlo, že bavlna nabízí pohodlí, vlna poskytuje izolaci, nylon je houževnatý, umělé hedvábí výborně saje, elastan je pružný a fleece je lehký a chrání před chladem a deštěm, nemůžete šlápnout vedle.

Svou roli kromě materiálů hraje také barva. Pánské mikiny se vyrábí v celé barevné škále, ale tři základní variace jsou šedá, bílá a černá.

Při vyslovení názvu „šedá mikina“ se většině lidí vybaví typická jednobarevná mikina s kapucí. To je opravdu klasika, kterou má ve svém šatníku snad každý mladý muž. Je snadno kombinovatelná s jakýmkoliv typem kalhot, i když džíny pochopitelně vedou, a nosí se jak jako první vrstva, tak i jako druhá vrstva oblečení.

Černá mikina je absolutně stylová a platí zde beze zbytku, že méně je více. Například v kombinaci s koženou bundou a třeba i černými slunečními brýlemi pak vytvoříte jednoduchý, ale elegantní outfit.

Bílá varianta pánské mikiny je poměrně oblíbená a v kombinaci s kontrastní černou na kalhotách, botách či bundě pak je na světě dokonalý trendy look.

Kus oděvu, který boří zažité konvence

Pánské mikiny byly navrženy tak, aby byly jednoduché, a kralují u nich neutrální barvy a tóny. Styling mikina plus sportovní tenisky a sportovně střižené kalhoty jsou prostě trendem dnešní mladé generace mužů.

Mikinu je možné jednoznačně označit za kus oděvu, který umožňuje bourat zažité zvyky a přitom nevypadat trapně. Zkuste si obléknout dlouhou košili ke krátké bundě a v lepším případě to okolí přejde taktním mlčením. Kombinace delší mikiny s kratší džínovou nebo koženou bundou naopak působí stylově a atraktivně. No a přidáte-li vyšší šněrovací boty, bude to dokonalé.

Barbora Koukolová