Laserová epilace – muži oceňují tyto 4 výhody

Zaujala vás laserová epilace? Muži mají přirozeně více tělního ochlupení než ženy. Ještě před pár lety bylo pro muže společensky nepřípustné vyrazit do práce či na významnou společenskou událost neoholený. Chlupy na zbylých částech těla byly naopak považovány za mužné. 

V dnešní době je situace takřka opačná. Klidně si můžete pěstovat dlouhý plnovous, ale běda, pokud na pláž vyrazíte se zarostlou hrudí či podpažím. Nemusíte samozřejmě sledovat všechny nové módní trendy. Nicméně hladká pokožka bez chloupků není jen otázkou estetiky, ale je přínosná i pro vaše zdraví.

Chloupků se můžete zbavit různým způsobem. Pokud ale hledáte trvalé řešení, epilace laserem je jedinou opravdu účinnou metodou. Přečtěte si, jaké jsou její hlavní benefity a proč se vám vyplatí do ní investovat.

Laserová epilace mužů je na vzestupu

Estetické zákroky již nějaký čas nejsou výhradní doménou něžného pohlaví. Vypadat a cítit se dobře, chce i čím dál tím větší počet mužů. Tomuto trendu velmi pomohla pandemie koronaviru.

Obecně se pánové, a to nejen mladší ročníky, začínají věnovat péči o vzhled.

Pravidelná údržba vousů je samozřejmostí a k ní nově přibyla také péče o pleť hydratačními krémy a přípravky proti stárnutí. Někteří pánové si oblíbili také aplikaci make-upu, který je speciálně určený pro mužskou pleť.

A k této praxi přidala řada mužů také pravidelnou depilaci nebo epilaci vybraných tělesných partií. Jenže holení nebo epilace voskem rozsáhlých oblastí (hrudník, záda, nohy atd.) je časově náročný a z dlouhodobého hlediska také finančně nákladný proces. 

V tomto kontextu je epilace laserem velmi výhodnou alternativou

Laserová epilace už dávno není sci-fi metoda na odstranění chloupků. Její popularita navíc rok od roku roste, a to z těchto důvodů:

  1. Má trvalý výsledek – po oholení začnou chloupky růst do 2 až 3 dnů, epilaci voskem je nutné opakovat co měsíc, maximálně co 6 týdnů. Záda si navíc sami důkladně neošetříte, budete muset docházet na procedury do kosmetických salonů, nebo vždy poprosit někoho z rodiny. Laserovou epilaci je nutné také opakovat (zpravidla absolvujete 4 až 6 sezení), ale po dokončení budete mít pokoj jednou provždy. Epilace laserem vás zbaví až 85 % chlupů. Někomu už na daném místě dokonce nevyroste ani chloupek. Pokud se růst přece jen obnoví, jsou chloupky řidší, světlejší a slabší a snadno se jich zbavíte v rámci udržovacího ošetření, které absolvujete pouze jednou za rok.
  2. Je relativně bezbolestná – pokud jste v minulosti absolvovali voskování zad nebo hrudníku, bude pro vás ošetření výkonným laserovým přístrojem procházka růžovou zahradou. Míra bolestivosti je samozřejmě individuální. V případě, že nemáte s odstraňováním ochlupení zatím žádné zkušenosti, tudíž ani srovnání a obáváte se bolesti, vyberte si kliniku, která disponuje moderní technikou. Nejnovější generace laseru jsou vybavené chladícími systémy, které pokožku efektivně znecitliví a díky tomu je bolestivost minimální.
  3. Dokáže vyřešit vleklé problémy se zarůstáním chloupků – zarůstající chloupky jsou bolestivé a mohou se i zanítit. Častou příčinou je špatná technika holení. Mohou se objevit na krku (v místech kde se tře límeček košile o kůži), na obličeji nebo v intimních oblastech. Tento jev je dán také strukturou a hustotou ochlupení a zpravidla se opakuje i přesto, že se snažíte dodržet všechny doporučené zásady. Laserová epilace likviduje chlup i s cibulkou, takže vás zbaví primární příčiny problému.
  4. Je finančně výhodná – počáteční investice je sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska se vám vložené prostředky vrátí zpět. Ušetříte nejen na nákupu nutných depilačních a epilačních pomůcek, ale také váš čas, který byste těmto procedurám museli věnovat.

Pokud hledáte pohodlné a trvalé řešení, absolvujte laserovou epilaci

Hladká pokožka není jen výsadou profesionálních sportovců. Estetika je často hlavním hnacím motorem, ale význam má i v oblasti zdraví a osobní hygieny. Epilace laserem je moderní a zcela bezpečná metoda, která efektivně a bez bolesti odstraní i ochlupení z vekých nebo citlivých ploch.

A jak jste na tom vy? Preferujete naprosto hladké tělo, nebo si myslíte, že je tento trend přehnaný? Ať už je váš názor na toto téma jakýkoliv, budeme rádi, když se o něj podělíte s námi.

Barbora Koukolová