Chcete-li odstranit tetování kvalitně, nedívejte se jen na cenu

Kdysi dávno jste si pořídili tetování, ale vaše momentální situace už je jiná a dříve zbožňované tetování vám nevyhovuje? Přemýšlíte, jaký je nejlepší způsob, jak získat pokožku, kde budou pozůstatky po tetování, co nejméně viditelné? Uvažujete o tom, kde si tento zákrok nechat provést a jaká je cena za odstranění tetování? Existuje několik variant.

Hledáte levné řešení? Tetování jde odstranit i doma, ale…

Pokud jsou peníze to, co řešíte, můžete zkusit si tetování odstranit doma.Na první pohled je zřejmé, že se jedná o nejlevnější variantu. Není však plně účinná a při špatném provedení může dokonce skončit nepěkně. A to zjizvením nebo dokonce s horším ublížením na zdraví. Opravdu to chcete podstoupit?

  • Nejjemnější možností je zkusit smíchat peroxid vodíku s teplou vodou. Mělo by se jednat o 3%roztok peroxidu vodíku. Ty s větší koncentrací už by mohly popálit pokožku. Tu jee třeba potírat třikrát až čtyřikrát denně. Metoda je to však velmi zdlouhavá, vyžaduje velkou disciplínu a výsledek bude nejistý.
  • Různé bělící krémy většinou nedostojí tomu, co jejich výrobci slibují. Můžete tím však snížit barevnost, dosáhnout částečného vyblednutí a zmenšit množství sezení u specialistů. Otázkou však zůstává jeho složení a reakce vaší pokožky.
  • V případě domácího odstraňování je třeba brát v potaz i to, že se jedná o dlouhodobou záležitost. Takže pokud se vám zdá částka za bělící pero či krém nesrovnatelně menší, počítejte s tím, že se nejedná o jeden jediný nákup, ale o první nákup z mnoha. A to se vám může ve výsledku pěkně prodražit. Hlavně proto, že účinnost není zaručena.

Rady na internetu nemusí být účinné. Mohou dokonce i škodit

V případě, že se rozhodnete o odstranění tetování domácí cestou, zkuste si vyhledat co nejvíce informací z relevantních zdrojů. Ne vše, co se udává jako řešení, vás tetování opravdu zbaví. Některé postupy mohou být i velmi nebezpečné. Víte, co udělají kyseliny nebo sůl s vaší kůží? Nevzhledných jizev a zdravotních problémů po domácích zákrocích se zbavíte hůře než vlastního tetování.

Pokud chcete mít pokožku znovu hezkou a bez tetování, svěřte se do rukou odborníků. Nebo chcete své tetování nahradit jizvami?

Bezpečnější a efektivnější je svěřit odstranění tetování profesionálům. Proč?

  • V případě laserové terapie se tetování opravdu odstraní a máte minimální riziko jizev. Jedná se o nejmodernější řešení vašeho problému.
  • Profesionál ví, co dělá. Jeho zájmem není vaši pokožku ještě více poškodit.
  • Internetové rady nemusí být vždy správné ani bezpečné.

Frézování, chirurgický zákrok nebo použití laseru?

  • Použití laseru je k pokožce i pacientovi nejšetrnější. Současné technologie v tomto oboru jsou už velmi vyspělé a nabízejí rychlé hojení, minimální bolestivost, a hlavně pokožku bez tetování a jizev.
  • Metoda frézování je zastaralá a bolestivá. Provádí se v lokální anestezii, kdy dojde ke zbroušení kůže. Kromě nepříjemné vzpomínky vám na ruce zbydou i jizvy.
  • Chirurgické odstranění zní možná lépe než frézování, ale i zde jde o velký zásah do kůže. Tetování se vám totiž vyřízne. Bez lokální anestezie se to neobejde a bez jizev také ne. A víte, že první operace v narkóze v Evropě byla provedena právě v Praze?

Cena závisí na způsobu i barvě tetování.

O tom jakou cenu zaplatíte rozhodne velikost, barevnost a profesionalita tetování. Nechávali jste si jej dělat od svého amatérského kamaráda? V tomto případě může být cesta k originální pokožce přímější, jednodušší i levnější. Amatérské jehly nezajíždějí většinou hluboko jako ty profesionální. Odstranění barevného tetování je zase náročnější než černého. Na velikosti záleží také. A souhrn?

Odstranění velkého barevného tetování vás bude stát více sezení než maličké srdíčko dělané kamarádem. Na konci vás však čeká tělo bez jizev i tetování.

A jakého tetování byste se rádi zbavili vy?

Barbora Koukolová