Moderní metody plastiky prsou nabízí ženám šetrný způsob, jak získat bujný dekolt, zbavit se asymetrie, nebo naopak ulevit od extrémně velkého poprsí. Tento článek vám tyto metody představí, vysvětlí hlavní důvody, proč ženy operace dobrovolně podstupují a vyvrátí mýtus o tom, že zákrok plastického chirurga si mohou dovolit jen bohatí lidé. Pokud nejste spokojená s velikostí či tvarem svých ňader a zvažujete plastiku, pak by pro vás mohly být užitečné následující informace.

Základní metody plastiky prsou

Poptávka po plastice prsou roste každým rokem díky finančně dostupným moderním zákrokům, které umožňují ženám získat vysněné křivky a zbavit se zdravotních potíží. Mezi základní metody úpravy poprsí, které provádí většina klinik, patří:

Proč ženy podstupují úpravu poprsí

Důvody, jež vedou dámy k podstoupení operace za účelem úpravy poprsí, mohou mít různý charakter, od nízkého sebevědomí, přes tužby manžela, po zdravotní potíže. Obecně lze však říci, že se rozlišují dvě základní motivace, které stojí za odhodláním podstoupit tento typ zákroku:

 

 

 

Implantáty nebo vlastní tuk?

Jak bylo řečeno, největší poptávka na poli plastiky prsou je po jejich po zvětšení a modelaci. Pacientky mají na výběr dvě možnosti, jak dosáhnout bujného a hezky tvarovaného poprsí. První variantou je zvětšení pomocí silikonových implantátů. Hlavní benefit této metody spočívá v možnosti vybrat si velikost a tvar výplně. Nevýhodou může být ale ne úplně přirozený tvar v případě nevhodně zvoleného implantátu.

 

Druhým způsobem je úprava ňader vlastním tukem. Tento zákrok spočívá v tom, že nejprve je z vybrané partie odebráno určité množství tukové tkáně, která se následně očistí a aplikuje do prsou. Výhodou tohoto zákroku je naprosto přirozený finální vzhled. Některým dámám by však mohlo vadit, že nemohou ovlivnit výslednou velikost. Dle slov odborníků se po takové operaci prsa zvětší přibližně o jednu velikost, jelikož část tuku se vstřebá. Samozřejmě také záleží na tom, kolik tukové tkáně je možné ze zvolené oblasti odebrat.

Možnosti financování operace

Plastika prsou není dnes již nic, co by si nemohl dovolit průměrně vydělávající člověk. Ceny zákroků jsou díky technologickému pokroku daleko příznivější než před několika lety. Co je ale důležitější, většina prestižních klinik už v současné době spolupracuje se finančními institucemi, které jsou jejich klientům schopni zajistit na plastiku úvěr. Vy tak zaplatíte část operace ze svého a zbytek splácíte, nebo si vezmete rovnou půjčku na celou částku. Důležité ale je předem promyslet, zda budete schopni tento úvěr splácet, aniž byste se dostali do finanční nebo krize. V každém případě je vždy lepší mít alespoň něco našetřeno.

 

Jestli jste se dostali až sem, tak už víte, že plastika prsou může být dostupná i pro vás! Získali jste základní přehled o metodách používaných na klinikách estetické medicíny. Dozvěděli jste se, jaké jsou hlavní motivace žen k podstoupení zákroku a zjistili jste, že prsa si nemusíte zvětšit jen implantáty ale také vlastním tukem! Nečekejte na nic a domluvte si konzultaci s chirurgem co nejdříve!

A jak si dokonalá prsa představujete vy? Je pro vás důležitá velikost, nebo si myslíte, že záleží spíše na tvaru a symetrii? Už jsme moc zvědaví na vaše názory, neváhejte se s námi o ně podělit v komentářích!

Barbora Koukolová