Vyznáváte zero waste životní styl? Nebo se jen snažíte jako prvky do svého života zařadit? Právě koupelna je tím místem, kde s redukcí plastů je relativně jednoduché začít. Přinášíme vám tipy jak na přípravky na čištění pleti, které souzní s tímto trendem.

 

Lepší obaly jako další krok k uvědomělejší kosmetice

V posledních letech došlo k velkému tlaku na kosmetické společnosti, aby „vyčistily“ formule svých produktů a vydaly se cestou udržitelné výroby. Některé se zaměřily na minimalizování své uhlíkové stopy, jiné na ingredience pocházejí z ekologického zemědělství. A pak je tu skupina brandů, která k tomu všemu přidala ještě up/recyklovatelná balení svých produktů. Zcela upřímně, na každém typu obalu bychom mohli najít nějaké to „ale“. V globálu jsou nicméně k životnímu prostředí mnohem přívětivější než ta plastová. Jaké materiály máme na mysli?

 

Značky pro zero waste nadšence

Představujeme 5 domácích i zahraničních značek přírodní kosmetiky, jejichž čistící pleťové produkty mají nejen excelentní složení, ale také opravdu vychytané obaly!

 

MYLO

Etický a ekologický aspekt výroby je pro tuto slovenskou značku jedním z hlavních pilířů její filozofie. Kromě přírody má velmi blízko k tradicím; vždyť se při výrobě inspiruje recepturami, jenž používaly naše babičky.

 

Hledáte opravdu zero waste kosmetický produkty? Vsaďte na tato tuhá mýdla balená v papíře! Zamilujete si každou jejich mydlinku a otázkou rozložitelnosti nebo recyklovatelnosti jejich obalů se nemusíte trápit.

 

Olejové čištění pleti představuje jeden z velmi silných trendů současného beauty světa. Exkluzivní ingredience jsou tentokrát zabaleny ve skleněné flakonku, který se bude svým designem mezi ostatní kosmetikou skutečně vyjímat.

 

SMYSSLY

Design svých výrobků tato česká značka dotáhla k dokonalosti. I díky tomu je jejich používání potěšení pro všechny smysly.

 

Tento malý multifunkční zázrak se ukrývá v nádherném obalu za skla a bambusového dřeva. Aby nedošlo k jeho poškození, chrání ho ještě plstěný obal.

 

Toto už na pohled stylové mýdlo detoxikuje a jemně vyčistí vaší pleť. Zabaleno je v papírovém obalu doladěným koženým štítkem.

 

WA:IT

Spojení japonské medicíny, aromaterapie a italské dolce vita – přesně to charakterizuje produkty WA:IT. Ta nejen jejich precizní složení, ale i recyklovatelnost obalů bere velmi vážně.

 

Hutný krém vhodný i pro čištění zralé pleti uchovává plně recyklovatelná hliníková nádobka. Papírový obal nese FSC certifikaci garantují původ dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů.

 

RUHAKU

Japonská značka RUHAKU spoléhá na ingredience pocházející z tamního jedinečného ekosystému. I to je jeden z důvodů proč dělá vše pro to, aby k zachování biodiverzity svou měrou přispěla.

 

Resetujte jimi svou pleť po náročném dní a nebo je zařaďte do své ranní „get ready“ rutiny. Balení v klasické skleněné dóze této kosmetice přidává punc výjimečnosti.

 

MILANESI

To, že Italové o stylu něco ví, je známá věc. Když se ale spojí s udržitelnou kosmetikou, vznikne neodolatelná symbióza. A to uvnitř i navenek.

 

Jak je popsat jedním slovem? LUXUSNÍ! Od ingrediencí jako je šafrán, vzácné minerály a moringy, až po obaly, které tyto skvosty uchovávají. Transparentní sklo, minimalistický design na vás dýchne elegancí Italům vlastní.

Pokud naprosto nulový odpad je nad rámec vašich udržitelných kritérií, pamatujte, že i jeho zredukování je velkým krokem. Nemusíte hned nutně žít jako světec, postačí vědomě upřednostnit výrobky v kompostovatelných či opakovaně použitelných obalech. Minimálně se však zaměřte na takové kosmetické společnosti, kterým ekologie není cizí.

Jak moc jsou pro vás obalové materiály produktů důležité? Hrají při rozhodování o koupi roli?

Barbora Koukolová