Microblading: Nová metoda úpravy obočí, která omladí a ušetří čas

  • stormsoft.cz
  • Krása
  • Microblading: Nová metoda úpravy obočí, která omladí a ušetří čas

Microblading, jinými slovy vláskování obočí, je poměrně nová metoda permanentního make-upu. Cílem této metody je jednoznačně přirozenost, čímž se od jiných typů permanentního make-upu liší.

 

Microblading – od pravého obočí k nerozeznání

Cílem této metody je vytvoření takového vzhledu obočí, který se co nejvíce podobá tomu přirozenému. Po tomto zákroku jde jen stěží rozeznat, zda se jedná o obočí přirozené či nikoli, protože se tetuje i mezi samotnými chloupky, ne jen okolo.

 

Ti, kteří se tímto typem permanentního make-upu zabývají, většinou pracují s nadočnicovými oblouky tak, aby se i vytetované obočí hýbalo stejně jako to přirozené, aby pohyby nového obočí korespondovaly s pohyby mimických svalů.

Výhody a cíle

· přirozenost

· rychlost provedení

· výsledek, který dlouho vydrží

· práce s jednotlivými chloupky

· korekce

· efekt je okamžitý

· zákrok je téměř bezbolestný

Obočí po provedení metody nepůsobí na okolí vyumělkovaně nebo dokonce přehnaně.

 

Metoda pro všechny

Vláskování je vhodnou metodou pro všechny, kteří si na svém obočí hodně zakládají a, aniž by bylo jejich obočí upravené, nevycházejí z domu.

 

Na své si přijdou také ti, kterým obočí neroste nebo lidé po chemoterapii, může být totiž vytvořeno obočí zcela nové. Tento permanentní make-up tedy ušetří dlouhodobě spoustu času, který by byl jinak věnován úpravě obočí, jeho tvarování, malování či vyplňování.

 

Zákrok mohou podstoupit všichni kromě těch, kteří trpí cukrovkou nebo ti, kteří mají problémy se srážlivostí krve.

 

Není to bolestivé

Tato metoda je nenásilná.

 

Vláskování je velmi šetrné a oproti jiným typům permanentního make-upu téměř bezbolestné. Při tetování je zasažena pouze horní vrstva pokožky, čímž se omezí krvácivost, a je také používán anestetický gel, který už tak malou bolest ještě zmírní.

 

Po zákroku

Zhruba deset dnů po provedení úpravy obočí je nutné dodržovat určitá pravidla, aby nedošlo ke ztrátě efektu. Obočí samotné a oblast kolem něj musí zůstat po dobu celých deseti dnů suchá, bazén tak není po zákroku nejvhodnější volbou. Je také doporučeno nevystavovat se přímému slunci a vynechání návštěv solárií.

 

Jelikož je zákrok velmi podobný tetování, je dobré vědět, jak o nové tetování pečovat.

 

Činnosti, při kterých se člověk nadměrně potí, by rovněž mohly pigmentu značně uškodit. Je tedy na místě odsunout návštěvu sauny či posilovny na později. Pocení nastává zejména v letním období, není tedy na škodu si zjistit, jak pečovat o tetování v létě.

 

Korekce je nutná

Přibližně po šesti týdnech od zákroku se běžně provádí ještě jeho korekce. Korekce je nutná nejen proto, že se pigment v oblasti obočí usadí a vydrží tak déle, ale také proto, že je možné provést ještě drobné úpravy v místech, která nejsou dostatečně zabarvená, aby obočí vypadalo co možná nejlépe.

 

Obočí upravené touto metodou vydrží jeden až tři roky v závislosti na typu pleti, zdravotním stavu nebo životním stylu, zpravidla to bývá osmnáct měsíců.

 

Může se také stát, že tělo bude okolo deseti dnů po první úpravě obočí touto metodou reagovat špatně na inkoust, který byl při zákroku použit, a bude ho odmítat. V tomto případě je doporučeno asi dvakrát týdně exfoliovat oblast kolem obočí, aby se množství pigmentu zredukovalo.

 

Správná volba je důležitá

Volba místa, kde microblading podstoupit, zde hraje nemalou roli. Při rozhodování se, kde zákrok absolvovat, je potřeba obezřetnosti.

 

Během výběru kvalitního salonu je dobré vědět, jak jej hodnotí jeho zákazníci, tedy přečíst si recenze je na místě. Je také vhodné si zjistit, jaké certifikáty a ověření mají jeho zaměstnanci nebo jak dlouho již salon funguje. Fotografie ukazující zákazníky před a po zákroku jsou výhodou. Při zvolení si nekvalitního salonu by mohlo dojít k infekci či jiným nepříjemnostem, kterým se dá lehce předejít právě dobrou volbou a dostatkem informací.

 

Cena za vláskování obočí se liší podle prestiže salonu. V levnějších kosmetických salonech se pohybuje kolem čtyř tisíc korun, v luxusnějších salonech se pak cena zvyšuje.

Modely aut – vyznáte se v nabídce na našem trhu?

Umíte rozlišit kvalitní modely aut od „šuntové“ konkurence? Víte, co jsou to promo modely nebo jaké kousky dostanete pod označením sovětský angličák? Pojďte se spolu s námi ponořit do tajemných hlubin motorizovaného sběratelského světa!

Barbora Koukolová