Levné matrace 160 x 200 mohou být kvalitnější než jejich drahé příbuzné! Co je potřeba vědět před nákupem

 • stormsoft.cz
 • Bydlení
 • Levné matrace 160 x 200 mohou být kvalitnější než jejich drahé příbuzné! Co je potřeba vědět před nákupem

Vypovídá vám manželská matrace službu, ale máte omezený rozpočet na nákup nové? Levné matrace 160 x 200 nemusí být vždy nekvalitní. Důležité je vědět, na jaké jejich atributy se zaměřit, abyste získali to nejlepší za co nejméně peněz. A právě všechny zásadní informace, které k tomu potřebujete najdete v tomto článku. Jaké vlastnosti tedy sledovat, které typy matrací se na trhu nabízí, a jak o ně pečovat, abyste jim prodloužili život a nemuseli jste je za pár let zase měnit?

I levné matrace 160 x 200 překvapí svou kvalitou

Sehnat dobrou ergonomickou matraci, která nestojí celou vaši výplatu a zajistí vám zdravý spánek, je často pěkný oříšek. Není to však nereálné. Zkuste se zaměřit na slevové akce nebo přímo na prodejce levnějších kousků. Ačkoliv nízká cena může mnohdy znamenat také horší produkt s krátkou životností, ne vždy tomu tak je. Nepodceňujte všechno levné zboží. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda se nejedná o šunt, je dohledat si o produktu co nejvíce informací a v ideálním případě si ho jít vyzkoušet. Pokud prodejce nemá kamennou pobočku, snažte se ho alespoň co nejvíce vyzpovídat a trvejte na co nejdelší záruční době.

Nejdůležitější vlastnosti, po kterých se pídit

Abyste byli se svým nákupem spokojeni, musíte mít nejprve o zboží dostatek informací. Nevybírejte zboží pouze na základě akutních potřeb. První kousek, který najdete na internetu, většinou nebude ten správný. Než se vrhnete bezhlavě do nakupování, seznamte se s nejdůležitějšími vlastnostmi, kterými by měla kvalitní matrace disponovat:

 

 • je vyrobena ze zdravotně nezávadného a odolného materiálu
 • má ergonomické vlastnosti, tzn. že se přizpůsobí proporcím vašeho těla a jeho poloze
 • je prodyšná a nepřehřívá
 • zajišťuje dostatečný komfort při jejím používání
 • disponuje dlouhou záruční lhůtou

5 základních typů matrací

Na trhu se prodává velké množství druhů matrací různého provedení. Každá z nich mají trochu jiné vlastnosti a ne všem lidem vyhovuje to samé. Proto je potřeba seznámit se s jednotlivými typy, a máte-li tu možnost, jít si je někam vyzkoušet a prohlédnout. Mezi základní varianty dostupné v obchodech patří matrace:

 

 1. Sendvičové – složeny z několika vrstev a různých materiálů, dávají spotřebiteli na výběr mezi několika tuhostmi.
 2. Pružinové matrace – vynikají perfektní větratelností, díky čemuž je možné umístit je na laťkový rošt i pevnou celistvou desku.
 3. Taštičkové – mají skvělé ortopedické vlastnosti díky dobré bodové elasticitě.
 4. Pěnové – vyrobeny z paměťové, studené nebo PUR pěny. Během spánku ideálně kopírují kontury těla.
 5. Latexové – dobře se přizpůsobují všem částem těla díky vynikající bodové deformaci.

 

Jak prodloužit životnost matrace

Jestliže máte omezený rozpočet a nemůžete si dovolit kupovat každých pár let novou matraci, pak vám nezbývá nic jiného, než se snažit, aby vám ta současná vydržela co nejdéle. Její životnost prodloužíte správnou péčí. Za prvé je potřeba uložit ji na vhodný rošt. Také by měla disponovat snímatelným povlakem, který ji chrání před nečistotami a dá se snadno a opakovaně prát. Kromě toho si dejte pozor, aby matrace nikdy nezůstávala vlhká. Vždy je dobré ráno odklidit ložní prádlo z postele, vyvětrat místnost a nechat lůžko dýchat. V neposlední řadě je doporučeno pravidelně matraci otáčet, aby na ní nevznikaly proleženiny.

 

Tak a to je k základním informacím, které potřebujete znát pro nákup kvalitní matrace, vše. Nyní už máte představu o tom, co je dostupné na trhu a jaké vlastnosti od svého budoucího lože vyžadovat. Seznámili jste se se základními typy matrací a nakonec jste se dozvěděli, jak o ni správně pečovat, aby vám vydržela co nejdéle. Teď už stačí jen udělat průzkum trhu a vybrat si tu svou.

Teď už stačí jen udělat průzkum trhu a vybrat si tu svou. www.jakco.cz je srovnávač, kde můžete vaše hledání zahájit.

A které matrace jsou vaše nejoblíbenější? Potrpíte si na měkké přizpůsobivé PUR pěně, nebo rádi uleháte na tvrdší povrchy a upřednostňujete klasické pružinové lůžko? Napište nám své postřehy k vašim oblíbeným produktům do komentářů, moc nás to zajímá.

Barbora Koukolová