Jsme si jisti, že hned teď byste mohli vyjmenovat tisíc důvodů, proč ho NEpoužívat – tlačí vás, zbavuje citlivosti, zabíjí okamžik… když ale přijde na sex s luxusní společnicí, buďte si jisti, že ho po vás bude striktně vyžadovat. Jeho použití nemá jen výhody pro ní. Tohle jsou jeho čtyři skutečně důležité benefity, které hrají do karet i vám!

Vydržíte déle 

Pánové, na co si v souvislosti s používáním kondomu stěžujete úplně nejvíc? Nejpravděpodobněji na to, že kvůli nim nejsou pocity vnímané při styku tolik intenzivní. Tento problém lze snadno odstranit pečlivým výběrem prezervativu. Vhodná velikost, ale především kvalita materiálů v tomto směru dokáží zázraky! 

Na druhou stranu, nepřemýšleli jste někdy o tom, že snížená citlivost může být vlastně benefitem? Pokud například trpíte předčasnou ejakulací, pak se může přidání tenkého latexového pomocníka přičinit k tomu, že zkrátka vydržíte déle. To znamená větší potěšení pro vás a ještě větší uspokojení pro vaší partnerku, která na cestě za orgasmem přece jen potřebuje víc času.

Při análním sexu jsou pocity samy o sobě mnohem intenzivnější a muži při něm mají tendenci dosahovat orgasmu rychleji. V tomto případě vám použití kondomu nejen pomůže užívat si déle, ale také podstatně usnadní průnik. Hladší průběh znamená podstatně příjemnější zážitek pro oba aktéry. 

Vedlejší účinky? Žádné! 

Pojďme se na chvíli zaměřit na antikoncepční metody. Máme to štěstí, že žijeme v době, kdy jich existuje celá řada a můžeme si vybírat podle jejich účinnosti a pohodlnosti. Kondomy jsou hned ve třech ohledech naprosto nepřekonatelné:

Čistá práce 

Ať se vám to líbí nebo ne, sex je „špinavá“ záležitost. Nemyslíme to nijak zle, pravdou ale zůstává, že při něm dochází k produkci a výměně nejrůznějších tekutin a sekretů. Existují chvíle, kdy… je prostě dobré být čistý!

To platí dvojnásob v momentě, kdy nechcete, aby vaše ejakulace znamená konec radovánek. Je o poznání jednodušší a diskrétnější jen odstranit kondom, než celou věc přerušit, začít shánět kapesníčky a pustit se do úklidu.  

Kromě toho jej lze použít k zakrytí sexuálních hraček ve chvilkách, kdy se účastníte divokých orgií nebo si se svou stálou partnerkou přizvete žhavou společnicí do trojky. Budete si tak moci vyměnit své oblíbené pomůcky bez přerušování zábavy. 

Opravdu vás chrání

Nikdo z nás nechce řešit nepříjemné následky intimního dovádění, ať už v podobě neplánovaného rodičovství nebo pohlavně přenosných chorob. Prezervativ je jediným prostředkem, který vás ochrání před nechtěným početími a chorobami zároveň. V momentě, kdy nemáte sex se svou stálou partnerkou, je použití kondomu absolutní nutností! 

Na bezpečnost je třeba myslet především. Dívky z elitních eskortních agentur mohou bezchybný zdravotní stav garantovat, ale pokud se vydáte třeba na anál privát do Prahy 3, ale i do jiných čtvrtí, určitě je vždy dobré dostatečně se chránit. 

Přestaňme na používání prezervativů nahlížet jako na nutné zlo! Má řadu funkcí, vlastností a benefitů, pro které je třeba je milovat. Jejich nové ochucené, ultratenké nebo chladivé varianty navíc mohou do vaší ložnice přinést trochu toho koření! 

Co vy a kondomy? Používáte je? 

Barbora Koukolová